arama
takipçi satın al

Ailenizle Birlikte Yapmanız Gereken 10 Aktivite

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Arinars .
 • Beğen
  Loading...

Ailenizle birlikte zaman geçirirken neler yapabilirsiniz?

Hem aile arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek adına hem de zamanı dolu dolu yaşamak adına ailenizle birlikte yapabileceğiniz aktiviteleri şöyle sıralayabiliriz:

Güne başlarken güzel bir kahvaltıya kimse hayır demez

Eğer bu sabahı evinizde geçirecekseniz aile bireyleri ile birlikte bir mönü oluşturabilir ve kahvaltıyı beraber hazırlayabilirsiniz. Küçük dokunuşlarla sofranızı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca ailenizle birlikte dışarıda bir mekânda kahvaltıya da gidebilirsiniz. Burası doğa ile baş başa bir yer de olabilir, sahil kenarında bir yer de.

Çeşitli oyunlar oynamak mümkün

Eğer evinizde zaman geçirecekseniz hep beraber oyunlar oynayabilirsiniz. Mesela pazıl (yapboz) farklı farklı onlarca, yüzlerce parçayı birleştirerek çeşitli görseller elde edebilirsiniz. İki kişilik oyunlardan tavlayı tercih edebilirsiniz. Ailenizle yapmanız gereken aktiviteler içinden hem çocukların hem de yetişkinlerin severek oynayacakları klasik oyunlar ya da satın alıp oynayabileceğiniz hazır oyunları tercih edebilirsiniz.

Tamirat tadilat işleri

Ev içerisinde tamir edilmesi, boyanması gereken eşyalar, düzeltilmeyi ve temizlenmeyi bekleyen dolaplar, çekmeceler, bahçe düzenlemesi, garajınızın temizlik ve düzeni ve bunun gibi daha birçok iş sizi bekliyor olabilir. Aile arasında görev dağılımı yaparak hem hareketli ve keyifli zaman geçirip hem de uzun zamandır yapamadığınız işleri el birliği ile tamamlamış olursunuz.

Her şeyin başı sağlık

Ailenizle birlikte spor yapabilirsiniz. Dilerseniz evinizde televizyon karşısında, dilerseniz hep birlikte dışarıda yürüyüşe çıkabilir, bisiklet sürebilir, aranızda küçük yarışlar düzenleyebilirsiniz. Hem sağlıklı ve zinde kalır hem de birlikte neşeli ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Birbirinize kitap okuyun

Ailece kitap okumak oldukça eğlenceli ve keyifli bir aktivite olabilir. Çocuklarınızın hayal güçlerini geliştirmeleri için onlarla karşılıklı kitap okuyabilirsiniz. Daha sonra okumuş olduğunuz bölümlerle ilgili birbirinize sorular sorup yorumlarda bulunabilirsiniz. Bu hem eğitici-öğretici hem de hoş vakit geçirebileceğiniz bir aktivite olacaktır.

Sanatsal aktiviteler

Evinizin bir köşesini ya da çocuğunuzun odasını süsleyecek küçük aksesuarlar yapabilirsiniz. Zevkinize uygun takılar yaparak bunların bazılarını daha sonra sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Ailenizle birlikte resim çizebilir, boyamalar yapabilirsiniz.

Tiyatro ve sinema aktivitesi

Genellikle insanlar film izlemekten ya da tiyatroya gitmekten zevk alırlar. Tiyatro oyunları ya da opera izlemek, konsere gitmek de ailenizle birlikte yapacağınız aktiviteler arasında yer alabilir.

Şehrinizi tanıyın

Oturduğunuz şehrin gezip görmeye değer yerlerini tespit ederek ailenizle beraber bu yerlere gidebilir, yaşadığınız şehir hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Barbekü-Mangal Keyfi

Eviniz barbekü yapmaya uygunsa aile bireyleri ile beraber barbekü aktivitesi ya da bir mesire alanında mangal aktivitesi düzenleyebilirsiniz. Temiz hava eşliğinde hoş vakit geçirebilirsiniz.

Tarihi geziler

Yaşadığınız şehirde müze varsa buraları ziyaret edebilirsiniz. Ya da tarihi yerleri ailece gezebilirsiniz.

Evcil Hayvanlı Evlere Dekor Önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Evcil Hayvanlı Evlere Dekor Önerileri başlıklı makalemizde Dekor, Dekor Önerileri ve Evcil Hayvan hakkında bilgiler verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • En İyi Bisiklet Rotaları – Türkiye'de Bisiklet Rotası | wamph.net
  7 ay önce

  […] Ailenizle Birlikte Yapmanız Gereken 10 Aktivite başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  9
  yorum beğen
 • Beyin Çalıştıran Hobiler ile Bir Adım Önde Olun! | wamph.net
  7 ay önce

  […] Ailenizle Birlikte Yapmanız Gereken 10 Aktivite başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  8
  yorum beğen
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ