arama
takipçi satın al

Antalya Merkezde Görülmesi Gereken Yerler

Antalya Merkezde Görülmesi Gereken Yerler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ecu san
  • Beğen
    Loading...

Antalya, ülkemizin en önemli turistik şehirlerinden bir tanesidir. Denizi, havası ve toprağıyla herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Bu güzel şehir yurtdışı veya yurtiçi turistlerin her zaman cazip alanı olmuştur. Çünkü tarihi yapıları ve güzel mekanlarıyla herkesin meraklandırmayı başarmıştır. Eğer bir gün yolunuz bu güzel şehir ile kesişirse, mutlaka Antalya merkezde görülmesi gereken yerler hakkında tecrübe kazanmanızı tavsiye ediyoruz.

Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Bu güzel şehre gitmek isteyenler havayolu ulaşımını kullanabilirler. Uzun yolculuğu seven ve bol manzara izlemek isteyen kişiler ise, otobüs ya da özel araç vasıtasıyla şehre rahatlıkla ulaşabilirler.

Antalya Hadrian Kapısı

Şehrin en meşhur yerlerinden bir tanesi Hadrian Kapısı’dır. Üçkapılar olarak da adlandırılan bu yer, surların üzerinde bulunuyor. Milattan önce 130 yılında bölgeyi ziyarete gelen Roma İmparatoru Hadrianus adına yaptırıldığından dolayı bu ismi taşır.

Antalya Karain Mağarası

Ülkemizin en önemli doğal oluşan mağaralarından bir tanesi olan Karain Mağarası, yakın doğu ve Anadolu tarihi bakımından çok önemlidir. 500.000 yıldır var olduğu düşünülen bu özel mağara, sizler için farklı bir dünya kapısını aralayacak çok farklı atmosfere sahiplik ediyor.

Antalya Düden Şelalesi

Antalya gezilecek yerler dediğimizde karşımıza çıkan önemli yerlerden bir tanesi ise Düden Şelalesi’dir. Güzelliğiyle herkesi etkilemeyi başaran bu şelale herkesin uğrak yeridir. Bu güzel şehre gelen Düden şelalesine uğramadan asla geri dönmüyor. Şelalenin etrafında yer alan mesire alanlarında ise gerekli olan her şey var.

Antalya Karaalioğlu Parkı

Şehrin en bilinen ve en iyi parkı olarak kabul edilen Karaalioğlu Parkı, herkesi Akdeniz manzarası ile büyülemeyi başarıyor. Mirador olarak isimlendirilen özel seyir terasları vasıtasıyla, Beydağları ve Konyaaltı plajları izlenebiliyor. Yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgi duyduğu alan olarak da kabul ediliyor.

Antalya Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu şelalesi, 7 farklı mini şelalenin birleşmesi sonucu meydana gelen çok önemli bir doğa harikasıdır. İki kilometre uzunluğu bulunan kanyon içerisinde yuvalanmıştır. Yemyeşil ormanda bulunan bu güzel şelale, sıkıntıdan ve stresten uzaklaştıran özel bir karaktere sahiptir. Piknik yapmak isteyenler şelalenin etrafında rahatlıkla piknik yapabildiği gibi çocuk parkı, kafeterya ve restoran gibi alanlardan da yararlanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Eski Tişörtten Elbise Yapımı başlıklı makalemizde Tişört Elbise ve Tişörtten Elbise Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ