arama

Balık Tutmak ! Sabrı Öğren-Öğret.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • Beğen
    Loading...

Balık Avlama Hobisi ve Felsefesi

Balıkçılığın perde arkasında ki bir felsefenin olduğu açıktır. Yalnız bir adam teknede oturup, sakince avını beklerken. Bu aktivitenin bir meditasyon olarak hizmet ettiğini gerçekten söyleyebiliriz. Rüzgâr, sakin ortamda, tek ses, dalga ve kuş sesleri duyulur. Kendi başınıza, düşüncelerinizle uğraşıyorsunuz, sizi çok fazla düşünmeyen ve genellikle beklemek zorunda kalmayan bir etkinlik. Arkadaşlarınızla gitmek bile, hala rahatlatıcı bir hobidir. Size hayat hakkında bir ders öğretir: en iyi deneyimi yaşamak için deneyin, bir şey yakalamak gününüzü hoş ve keyifli hale getirecektir. Fakat hiç bir şey yakalayamamak da, her zaman minnettar olmanız gerektiğini anlamanızı sağlayacaktır. Suyun sesine minnettar olun, gökyüzündeki güneşe minnettar olun ve şansınızı tekrar tekrar deneyin. Kısacası, sabırlı olmanızı ve hayatta birçok şeyin kontrolünüzün dışında olduğunu öğrenmenizi sağlayacak hobidir balık tutmak. Düşüncelerinizde kaybolup sorunlarınıza çare ararken huzurlu bir ortamda birden bire bir bilgelik size gelir ve düşmeyi ve yaşam dalgalarıyla yükselmeyi ve akımla hareket etmeyi öğrenirsiniz..

Avını Yakalama Heyecanı

Biz Erkeklerin onu çok sevmesinin bir başka nedeni, erkeklerin insanlığın ilk gününden beri av ve aile memnuniyetinden sorumlu oldukları içgüdüsel duygu olabilir. Hiç beklemediğiniz anda bir balık yakalamanın verdiği zevki yaşayacaksınız, taze, sonra eve götürüp pişireceksiniz ve çabanız sayesinde ailenizi doğadan ve kendi ellerinizden besleyebileceksiniz. Belki de aile meselesini biraz fazla büyüttük, ama bu duygu kesinlikle paha biçilmez doğadan aileniz için yakalamış olduğunuz balığın keyfini onlarla birlikte sürmek sizi gurulandıracaktır.

Az Çaba Bolca Zevk:

Balık tutmanın kolay olduğu kadar zor olduğu yolları da vardır. Fakat sizler öncelikle olta balıkçılığı yapmalısınız. Bunu düşünürseniz zor bir aktivite değildir, günün sonunda bir maraton koşmazsınız. Yapmanız gereken tek şey, doğru öğeleri almak doğru yerde olun ve yeminizi seçip oltanızı bir hareket ile hissettiğinizde hızlı bir şekilde ileriye fırlatın ve bekleyin. Bunu bir spor olarak düşünüyorsanız, çok davetkâr bir spordur, hangi boyutta veya ağırlıkta olursanız olun balık tutabilirsiniz.

Son olarak,. Balıkçılık, rahatlamak ve huzuru bulmak için ideal bir aktivitedir. Büyükbaba, amca, amca, oğul, Torun ya da arkadaşlarınız ile Amazon ormanlarında yırtıcılarla savaşmasanız bile, küçük bir macera yaşıyorsunuz. Balıkların gelmesini bekliyorsunuz, o zaman balıkların yakalanıp yakalanmayacağı sizin için büyük heyecanlı bir bekleyiş olacaktır. Böylece unutamayacağınız bir anı yüzünüzde ki üzüntü ya da kederli duruşunuz ile geçmiş yaşamınızda neleri başardığınız ve neleri kaybettiğinizi orada daha iyi anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Satranç oyna! Taşlara Hükmet. başlıklı makalemizde çobanmatı, hobi ve şahmat hakkında bilgiler verilmektedir.