arama

Enstrüman çalarak yeni bir hobi edin.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin
  • Beğen
    Loading...

Enstrüman Çalmak

herhangibir enstrüman çalmayı öğrenmek için profesyonel bir müzisyen olmayı planlamak zorunda değilsiniz. Bir enstrüman çalmak hayatınızı bir hobi olarak bile güzelleştirecek ve ruhunuz ve sağlığınız için iyi olacaktır. Bu yüzden birçok insan enstrüman çalmakla ilgileniyor ve 30’larından sonra müzik derslerine başlıyor.

Enstrümanı çalmayı öğrenmek, zihninizin yaşlanmasını geciktirerek daha iyi bir yaşam sürmenizi destekleyecektir. Dahası, arkadaş toplantılarında tıngırdattığınız birkaç şarkı sizi sosyal ortamların yıldızı yapmaz mı?

İleri yaşlarda müzik aleti çalmayı öğrenmek isteyenler için genel bir uyarı var: “virtüöz olamazsınız ama çalmayı öğrenirsiniz.”Tabii ki, hiç kimse küçük bir deneyim ile başladığınız enstrümanla mucizeler yaratmanızı, stadyumları doldurmanızı ve efsanevi rock konserleri vermenizi beklemiyor, tüm eğitimini bir müzik aleti çalmaya adayan ve hayatını şekillendiren bir ustanın yanı sıra genç yaştan itibaren profesyonel bir müzisyen olmak. Ancak kendi kompozisyonlarınızı yapmak için ilerleyebilirsiniz, virtüözlüğünüzle bile, zekanızın ürünleri olan kompozisyonlarınızla geniş bir hayran kitlesi oluşturabilirsiniz.

Ancak bu şekilde gitmek istediğinizde, düzenli olarak çalışmayı, egzersiz yapmayı, öğrenmek istediğiniz enstrümanla uyumayı da düşünmelisiniz. Çünkü biliyorsun, acı yoksa kazanç da yok.

Müziğe nasıl başlamalıyım?

Bu aşamada, hem uygulamada hem de her şarkıda kullanılabilecek Enstrümanları seçmek, hobinizin tadını çıkarmada büyük bir etkiye sahip olacaktır. Tabii ki, ne oynayacağınızı öğrenmek istemek anlaşılabilir bir tutkudur, ancak daha popüler şarkılar oluşturmak ve daha pratik bir şekilde müzik yaparak sosyal hayatınızı güçlendirmek istiyorsanız, ilk tercihiniz gitar veya piyano olabilir.

Gitar sadece size her zaman müzik ile bir ortamda oynayacak bir enstrüman bulmak için fırsat vermeyecektir

Piyano eğitimi diğer önemli Enstrümanları çalmanıza izin vereceğinden, küçük bir org ile başlamanız sizin için müziğin kapılarını açacaktır.

Sizin için de iyi haberlerimiz var. Bugünün dünyasında, hangi yaşta müzik yaparsanız yapın, dinleyicileri bulmak ve hatta şöhret kazanmak ve gelir elde etmek daha kolaydır. Geçmişte, bu aşamaya ulaşmak isteyen müzisyenler, yıllarca çalıştıktan sonra onları sahneye getirmeye ikna olan eğlence mekanlarında programlanmış, aynı zamanda onları keşfedecek müzik yapımcılarıyla temas talebinde bulunmuşlardı.

Ancak, bugün yapmanız gereken tek şey YouTube’a bir video yüklemek. Kompozisyonunuz güzelse, sesiniz güzeldir. Dünya büyük bir hızla değişiyor, insanlar değişiyor, 30 ya da 40 ya da 80 yaşından sonra müziğe başlama arzunuz artık kimseye garip olmayacak, endişelenmeyin. Planlayın, araştırmanızı yapın, müzik enstrümanınızı seçin ve müzik kursunuzun kapısını çalın.

Bir önceki yazımız olan Dans Etmek, İyi gelecek. başlıklı makalemizde dans, hobi ve salsa hakkında bilgiler verilmektedir.

takipçi satın al