arama
takipçi satın al

Evde Ek İş Yapmak

Evde Ek İş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hüseyin Altınbaş Hüseyin Altınbaş
 • Beğen
  Loading...

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve insanların bu konuda işlerini internete taşımalarıyla birlikte birçok kişi internet üzerinden kolay bir şekilde para kazanabilmektedir. İnternet üzerinde bununla alakalı birçok iş kolu bulunmaktadır. Bu iş kollarını insanlar yerine getirerek kolay bir şekilde ek gelir fırsatını kendisi yaratabilir. Ek gelir yaratmak isteyen kişilerin ilgili iş koluyla alakalı bilgiye sahip olması yeterlidir. Örnek olarak bilgisayar üzerinden yapılan işlere hakim değilseniz ve evde örgü örüyorsanız bununla alakalı işleri evinizin içerisine alabilirsiniz. Gün içerisinde istediğiniz kadar örgü örerek bu durumdan para kazanabilirsiniz. Günümüzde evde ek iş imkanları arasında popüler olan bir diğer iş modeli paketleme işidir. Sizin evinize kadar gelen kolilerin içerisinde yer alan ürünleri paketleme yaparak teslim ederek para kazanabilirsiniz. Bu konuda istediğini oranda paketleme veya örgü örme durumu size kalmıştır.

Evde Ek İş Yapmak
Evde Ek İş Yapmak

Freelance İşler

Evde ek iş yaparak para kazanmanın bir diğer yanıysa bilgisayar üzerinden yapılan işlerdir. Evde bilgisayar üzerinden ek işler yaparak bu konuda güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İnternet sitelerinin içerisinde ve çeşitli forum sitelerinin içerisinde işler alarak bu konuda görevi yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Günümüzde yer alan Freelance işler şu şekilde sıralanabilir;

 • Makale Yazarlığı
 • Fotoğrafçılık
 • SEO Uzmanlığı
 • Sosyal medya yönetimi
 • Çeviri yapmak

Gibi birçok internet üzerinden yapabileceğiniz iş modeli bulunmaktadır. Örnek olarak internet üzerinden fotoğrafçılık yaparak para kazanabilmeniz mümkündür. Fotoğraf çekerek kendi telifinizi oluşturabilir ve ilgili stok fotoğraf siteleri üzerinden fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet üzerinde ticari olarak aktif olan birçok forum sitesi bulunmaktadır. Bu forum siteleri üzerinden çeviri ilanlarına bakarak bu konuda kendinize iş alabilirsiniz. İlgili metinleri istenilen dile çevirerek teslim edebilir ve bundan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca markaların sosyal medya hesaplarını kontrol ederek veya müşteri hizmetlerinde aktif kalarak canlı destek hattında müşterilere yardımcı olarak evinizden çalışma imkanını elde edebilirsiniz. SEO bilginiz bulunuyorsa birçok internet sitesine SEO uzmanlığı yaparak arama motoru optimizasyonu konusunda yardımcı olabilir ve internet sitelerinin aktif kalması için uğraş verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İŞKUR üzerinden kamu ilanlarına nasıl başvuru yapılır? başlıklı makalemizde iş, iş imkanı ve işkur hakkında bilgiler verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ