arama
takipçi satın al

Hobisel İşler | Genç Odaları İçin İnteraktif Duvar Stratejileri

Genç Odaları İçin İnteraktif Duvar Stratejileri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hüseyin Altınbaş Hüseyin Altınbaş
 • Beğen
  Loading...

Gençlerin bulunduğumuz zaman içersinde en çok vakit geçirdikleri alan tabii ki odalarıdır. Odalarına kendi istekleri doğrultusunda hobisel çalışmalar yada eğlence ve yeteneklerini katarak istediklerini yapmaları en doğal hakları haline geliyor. İçine kapanık yada asosyal yetişmelerini engellemek maksadıyla odalarını kendi istek arzu ve hobisel işler olarak düzenlemeleri açısından sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak isteriz. Bu pandemi sürecinde hobilerini , evde iş imkanı sağlayarak odalarını düzenlemelerine yardımcı olmalı ve yönlendirmeliyiz.

“Asla bölümler içinde oluşturmayın!”

Doğru düzgün, neden yapmıyorsun? Gençlerin alanları, gerçekten çok küçük bir kişinin yatak odası, ev bakımınız için bir performans alanı ya da torun tutmak için sadece bir yer olsun, gerçekten yaratıcılık ve yaratıcı hayal gücünü teşvik etmelidir. Ve tabii ki, bu bile bölümler üzerinde işçiliği içerebilir!

Ancak, çocukları bir kutu boya kalemi ile serbest bırakmaya karar vermeden önce, test etmek için bazı ipuçları:

 1. Birkaç saat boş zamana sahip olanlar için, evinizdeki çıplak duvarı doğrudan bir kara tahtaya dönüştürebilirsiniz, böylece çocuklar biraz daha eğlenebilir, silebilir ve üretebilir…
 2. Gerçekten tasvir etmek istemiyorsanız. Düşüncelerine saygı duyun daireler, evler ve orman hayvanları (filler,zürafalar, su aygırları ) dahil olmak üzere yapmış oldukları tasarımları gözden geçirin.
 3. Silme tahtaları alabilirsiniz. Çocuklarınız biraz daha olgunlaşmışsa, güvende ve sağlam hissediyorsanız. Onunla beraber çizin üretin,silin tekrar üretin..

Odasında olması sizi güvende hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden odalarına müdahale etmek yerine onlara yardımcı olun. Oda içi renklere, eşyalara ve konumlarına takılmayın sadece yönlendirin. Bu onun hobi odası olsun. Ve Hobiler ilerde çocuklarınıza dair fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Yaratıcılıklarına, üretkenliklerine ve yeteneklerine bir ışık tutmuş çocuklarımızı elinden tutalım. Onlara engel olmak yerine , destek verelim. Hobi edinmesini, yeteneklerini ve üretkenliklerini yitirmeden sadece yönlendirmeler yaparak büyümelerine yardımcı olalım. Sizlerin fikirlerini değil kendi fikirlerini üreten nesiller yetiştirebilmek adına neler yapabileceğimizi hep beraber görelim.. Bizlere fikirlerinizi iletin paylaşın ve ışık olun..

Bir önceki yazımız olan Evde tedarikçi ol ve Hobi kazan. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ