arama
takipçi satın al

Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz?

Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ecu san
  • Beğen
    Loading...

Kedimizi nasıl sevmeliyiz? Ünlü hayvan bilimciler uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalardan yola çıkarak kedilerin nasıl sevilmeleri gerektiğine dair bir açıklama yaptılar. Bu açıklama elbette resmi bir açıklama değil ancak evlerinde kedi besleyenler için kedilerinin hoşlarına gittiği için kesinlikle uygulanması gereken yöntemler.

Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz? – Kedi Severken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler sevilmekten hoşlanan hayvanlar. Ancak bunu yaparken doğru yerlere dokunmak kedinizin sizi daha çok sevmesine sebep olacaktır. Örneğin kedilerin dokunulmasını hiç sevmedikleri yerlerinden bir tanesi karınlarıdır. Eğer buraya dokunmak isterseniz kediniz sizi bir düşman olarak algılar ve size saldırabilir. Elbette bu durum kedinizin bilinçli yaptığı bir davranış değildir. Tamamen içgüdüsel olarak böyle bir davranış haline girerler.

Kedilerin sevilirken en çok hoşlarına giden yerlerden bir tanesi ise çene altından başlayarak boynun gövdeyle birleştiği yere kadar uzanan kısımdır. Kedilerin koku alma bezleri burada bulunur ve bu kısma dokunduğunuzda kediniz daha mutlu olur. Ancak her kedinin de sıkılgan olduğunu unutmamak gerek. Kediniz bu durumdan ne kadar keyif alsa da çok uzun süre kendisini sevdirmeyecek ve çabuk sıkılacaktır.

Bir başka yer ise kedilerin bıyıklarının çıktığı yerdir. Buraya parmak uçlarınızla hafifçe ovalarsanız kedinizden çıkan mırıltıların çok daha arttığını göreceksiniz.

En büyük hobilerimiz arasında yer alan hayvanlarımız ile ilgili serilerimize devam edeceğiz. Sizde yorumlarınızı, hayvanlarınızın resimlerini bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eski Ayakkabı Yenileme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Ayakkabı ve Ayakkabı Yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ