arama
takipçi satın al

Kripto Borsayla İlgilenerek Para Kazanın

Kripto borsa
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • By Ushan By Ushan
  • Beğen
    Loading...

Bu yazımızda hem keyifli, hem kazançlı hem de gerçekten tehlikeli bir hobiden bahsedeceğiz. Para kazanmak, özellikle de kolayca çok para kazanmak herkesin hayalidir. Öncelikle emek harcamadan büyük paralar kazanmanın çok zor olduğunu hatırlatarak detaylara geçelim.

Borsa oynayan insanlar elbette herkesin çevresinde vardır. Evini arabasını satıp batan insanlar gördüğümüz gibi, altına daha lüks araba çeken insanları da görmüşüzdür. İşte ayrım burada başlıyor. Bu hobiyle ilgilenirken kontrolsüzce ve hırslı davranıp batabilirsiniz de, mantıklı kararlar alıp yükseledebilirsiniz. İşin %80’i sizin analizleriniz, %20’si ise şansınız olacak. Bu yazımızda Borsa İstanbul’dan değil de, kripto borsadan bahsedeceğiz. Çünkü önü açık olan, kazanca daha elverişli olan platform şu anda kripto borsalar.

Kripto borsa oynamanın mantığı standart borsa ile tamamen aynı, tek fark bu sefer kağıt almıyorsunuz da coin alıyorsunuz. Amacınız iyi analizler yaparak doğru coini alabilmek olmalı. 1 dolardan aldığınız coini 1 hafta sonra 1.20 dolardan satabilirseniz sadece bir haftada %20 kar etmiş olursunuz. Kulağa hoş geliyor ve imkansız değil, doğru bir analizle haftalık %30 – %40 hatta şanslı bir dönemde %100 kar bile edilebilir. Tabii bu durum tersine de çalışabiliyor. Yanlış analizlerle haftalık %40 – %50 zarar edebilirsiniz.

Kripto Borsa Nasıl Oynanır

Kripto borsaya katılıp trade yapabilmek için öncelikle bir borsaya üye olmalısınız. Bunun için güvenilir ve komisyonları düşük platformları tercih etmeniz gerekiyor. Bizim önerimiz dünyanın en büyük borsası olan Binance’ı kullanmanızdır ancak tercih size kalmış. Kripto coinlere yatırımlar yapmanın teknik analizlerini bu yazımızda paylaşmayacağız, bunlar çok daha detaylı konular ancak ufak tavsiyeler verebiliriz.

Kayıt olduğunuz borsaya itibari paranızı yükledikten sonra alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz. Öncelikle ilk adımınızın kripto dolar (USDT, USDC, BUSD vs.) almak olması faydanıza olacaktır. Çünkü neredeyse tüm coinlerin kripto dolar peri bulunur ancak TRY peri bulunmaz. Ayrıca paranızı dolarda tuttuğunuz için bir nevi dolar yatırımı da yapmış olursunuz.

Kripto borsa

İkinci adım ise yatırım aşamasına geçmek. Coinlerin mum grafikleri, çizgi grafiklerini inceleyerek sinyaller yakalamayı deneyebilirsiniz, profesyonellerden yardım alabilirsiniz veya gruplara girerek yorumları inceleyebilirsiniz. Yükseleceğini düşündüğünüz bir coin gördüğünüz taktirde elinizdeki kripto doları kullanarak o coini almalısınız. Coini aldıktan sonra artık bir yatırımınız var. Coinin yükselişi doğrudan sizin paranızı da artıracak, düşüşü de paranızın miktarını düşürecek. Kafanızda bir satış noktası belirleyin ve coin o noktaya ulaştığında satın. Aradaki alış satış farkı ise sizin karınız olacak. Bu noktada aç gözlü davranıp yüksek fiyatları beklemek bazen çok üzücü olabilir, hırsınıza asla yenik düşmeyin.

Not: Kripto borsa standart borsadan daha risklidir ve dalgalıdır. Elinizdeki ihtiyacınız olan parayla borsaya girmenizi kesinlikle önermemekteyiz. Atıl durumda olan bir paranız varsa borsada değerlendirebilirsiniz. Bu makalede hiçbir yatırım tavsiye bulunmamaktadır. Teknik analiz yapacak bilgiye sahip değiliz, teknik analizleri yatırım danışmanlarından alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Koşmanın Faydaları Yürümeye Göre Daha Fazla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ