arama
takipçi satın al

Radyo yayını nasıl yapılır?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Arinars .
 • Beğen
  Loading...

Hiçbir ücret ödemelerine gerek kalmadan radyo yayını yapmak isteyen kişiler basit adımlarla bunu yapabilirler. Teknolojinin gelişiminden olumlu şekilde faydalanarak radyo yayını yapmak isteyenler bu yöntemi kesinlikle deneyebilirler. Sizler de evinizde bir radyo yayını yapmak istiyorsanız anlatacağım basit yöntem sayesinde hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan bunu internet sayesinde yapabilirsiniz. Bugün internet üzerinden hiçbir ücret ödemeye gerek kalmadan nasıl bir radyo kanalı kurularak yayın yapılabileceğini anlatacağım. Anlattıklarımı adım adım uygulamanız halinde kolaylıkla sizler de ücretsiz olarak radyo yayını yapabilirsiniz.

1. Üye olmak

Free service – registration programına üye olarak ücretsiz radyo kanalı kurmak için gerekli olan ilk adımdır. Buraya hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan oldukça kolay bir biçimde üye olabilirsiniz. Bu uygulamaya geldiğinizde karşınıza bir üyelik formu çıkacak. Bu alanda yer alan bilgileri doldurarak onay butonuna basmanız gerekecek. Onay butonuna basmanız haline mail hesabınıza bir onay kodu gelecek. Buraya tıkladığınız zaman hesabınızı kolaylıkla onaylayarak ilk adımı başarılı şekilde tamamlamış olacaksınız.

2. Profil ayarlarını tamamlamak

Radyo yayını almak için gerekli uygulamaya üyelik yapılmasının ardından profilin istenildiği biçimde düzenlemesi gerekir. Burada detaylar bölümüne gelerek istenilen bilgileri doldurmak ve onaylamak gerekiyor.

3. Sunucu bilgilerini tamamlamak

Detaylar bölümündeki işlemlerin sona erdirilmesi ardından bu kez de başlama kısmına gelinmesi gerekiyor. Buraya gelerek kullanıcı adı ve parola gibi bilgilerin doldurulması gerekiyor. Buradan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak onaylamalısınız.

4. DJ programı indirmek

Radyo kanalınızı oluşturmanız ardından, kanalda yayınlayacağınız müzikler için bir de DJ programına ihtiyaç duyacaksınız. Bunu da internet üzerinden yine hiçbir ücret ödemeden kolaylıkla indirebilirsiniz. Böylelikle de ücretsiz olarak programı kullanarak yaptığınız radyo yayınlarında istediğiniz şarkıları çalabilirsiniz.

5. DJ program kurulumunu tamamlamak

Radyo kanalında kullanmak için ücretsiz şekilde DJ programını indirmek yeterli olmayacaktır. Programı kullanarak ücretsiz radyo yayını yapmak adına programın kurulumunun da tamamlanması gerekmektedir. Bu kurumunu da yine internet üzerinden edindiğiniz bilgiler ile oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle de radyo yayınınızda sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

6. Detaylar ayarını tamamlamak

İndirilen ve kurulumu tamamlanan DJ programının da detaylar ayarını düzgünce yapmak gerekmektedir. Buradaki tüm ayarları uygun bir şekilde yapmanız halinde artık kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

7. Yayına başlamak

Bütün hazırlıkları yapmanız halinde artık kurduğunuz radyo kanalında ilk yayınınızı yapabilirsiniz. Radyo yayını almak için bütün adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamışsanız ilk yayınınıza başlayabilirsiniz. Kurmuş olduğunuz radyo kanalı ile en çok 128 Kbps kalitesinde de olsa bile hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan sıkıntısız bir şekilde yayın açabilirsiniz. Yine tüm bunların yanı sıra tek bir seferde 400 kişiye ulaşarak dinleyici kitlesi oluşturma şansını da elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kanaviçe Kolye Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler | – Daha Önce Duymadınız! wamph.net
  6 ay önce

  […] Radyo yayını nasıl yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  1
  yorum beğen
 • Makrome duvar süsleri nasıl yapılır? | Bambaşka Tarif- wamph.net
  6 ay önce

  […] Radyo yayını nasıl yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  1
  yorum beğen
 • Şiir Yazmanın Püf Noktalarını Biliyor Musunuz? | wamph.net
  6 ay önce

  […] Radyo yayını nasıl yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  2
  yorum beğen
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ