arama
takipçi satın al

Yabancı kalma ! Yabancı Dil Öğren.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Altınbaş Hüseyin Altınbaş
  • Beğen
    Loading...

Yabancı Dil Öğrenmek

Yabancı dil öğrenmek zor ve keyifli bir süreçtir ve bu süreçte en iyi tekniği kullanarak yabancı dilinizi geliştirmek önemlidir. Çevrenizde size birçok öneri sunulabilir ve bu önerilerle yabancı dil öğrenme süreciniz karmaşık hale gelebilir. Yabancı dil öğrenmeniz için 10 basit ve kolay uygulanabilir önerimiz var!

Yabancı dili günlük hayatınıza uyarlayın!

Herhangi bir işte olduğu gibi, teori pratik olduğu kadar önemlidir! İlk olarak, kulağınızı öğrendiğiniz dile alıştırın. Nasıl Mı? Her gün öğrenmek istediğiniz dilde TV izleyin, radyo dinleyin, internette izlediğiniz videolarda öğrendiğiniz dili seçin. İlk başta, konuşmalar aksan ve hızlı konuşma nedeniyle anlamak zor olabilir ve her ayrıntıyı yakalayamayabilirsiniz. Bununla birlikte, zamanla kulağınız konuşma kalıplarına alışacak ve öğrendiğiniz dilin konuşmalarına aşina olacaksınız. Hangi ülkede olursanız olun, konuşmalarını daha iyi anladığınız insanlar olacaktır. Televizyon ve radyoda günde en az bir saat harcayın. Kulağınız alıştıkça daha fazla ayrıntı alacaksınız.

Öğrendiğiniz bir yabancı dilde okuyun

Yeni bir yabancı dil öğrenirken kalın bir roman kitabı bitirmeyi hedeflemek hem sizi sıkacak hem de coşkunuzu kıracaktır. Haber sitelerini, blogları ve günlük yaşam sitelerini takip ederek yabancı dilinizi okuma temelinde geliştirebilirsiniz. Ana temayı, yabancı bir dilde okurken tek tek bilmediğiniz kelimelere bakmak yerine, sözlükten asgari yabancı kelimelere bakarak anlamak daha yararlıdır. Okurken sürekli sözlüğe atıfta bulunmak hem sizi metinden hem de lastikten uzaklaştıracaktır.

Yabancı Dil Öğrenme Stratejinizi Belirleyin!

Ne için yabancı dil öğreniyorsun? IELTS veya TOEFL sınavları için? Yurtdışında kendinizi ifade edebilmek için? Yoksa hobi olarak yeni bir dil mi öğreniyorsun? Hedefinize göre araçlarınızı ve stratejilerinizi belirleyin. IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanıyorsanız, bu sınavlar için kaynaklara odaklanın. Yeni bir ülkeye gidiyorsanız ve o ülkenin dilini öğreniyorsanız, dilbilgisi kitaplarını bir kenara bırakın ve sözel-görsel öğrenme temalarına konsantre olun. Hobi ve kültür öğrenmek için yabancı bir dil öğreniyorsanız, internete konsantre olun ve kaynaklarınızı tanımlayın. IELTS ve TOEFL sınavları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Akıllı telefonlar yabancı dil öğrenme arkadaşınız!

Akıllı telefonların hayatımızın her anında bizimle olduğu tartışılmaz bir gerçektir! Hem İOS hem de Android telefonlarda yüzlerce dil öğrenme ve kolaylaştırıcı uygulama mevcuttur. Yabancı dil bilginizi geliştirebilir ve bu uygulamalarda kısa alıştırmalar, oyunlar, testler ve çevrimiçi iletişim ile mevcut yabancı dil bilginizi yenileyebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarında veya uyumadan önce yapacağınız 30 dakikalık uygulamalar bile beklediğinizden daha fazla sonuç verebilir. Yabancı diller için en iyi 7 mobil uygulamayı burada görüntüleyin.

Hangi yabancı dile yatkınsınız?

Dünyada çok az insan var, böylece tüm dil yapılarını öğrenmek için uygun olabilirler. Diller; yapıları, telaffuzu, zamanı ve kökleri farklıdır. Öğrenmeye eğilimli bir dil grubundan seçim yapmak hem işinizi kolaylaştıracak hem de motivasyonunuzu artıracaktır. Rusya, Çince, Arapça ve İbranice gibi dillerin öğrenilmesi kolay olmasa da, belki de bu dilleri öğrenme yeteneğine sahipsiniz. Size tavsiyemizi öğrenirken mutluluk ve heyecan hissetmediğiniz bir dil öğrenmeyin, bir süre sonra zaman kaybı olabilir!

Öğrendiğiniz bir yabancı dilde düşünün!

Öğrendiğiniz Dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamıyorsanız, bunun biraz zor olduğunu kabul ediyoruz! Bununla birlikte, gün boyunca, kısa molalar olarak belirlediğiniz bir tema hakkında beyin jimnastiği yapabileceksiniz ve bu dilde konuyla ilgili düşünmek kendinizi kolayca ifade etmenizi sağlayacaktır. Bu konu, o gün arkadaşlarınızla konuştuğunuz bir konu olan TV’de haber olabilir.

Not tut!

Aslında, çalışma ve eğitim sürecinde vazgeçilmez bir unsur; not alın! Her şeyi hafızanızda tutamıyorsanız ve yazma en iyi hafıza tekniklerinden biridir. Öğrendiğiniz yabancı dilde en çok kullandığınız kelimeleri tanımlayın ve bir kelime listesi hazırlayın. Ayrıca Atasözleri, deyimler ve desenler defterinizde vazgeçilmezdir! Not almak ve yazmak yabancı dil öğreniminizi de hızlandıracaktır.

Arkadaş Olun!

Öğrendiğiniz yabancı dilde arkadaş edinmek gerçekten çok önemlidir! İlk başta öğrendiklerinizi uygulamadıktan sonra ilerlemeniz yavaşlar. Arkadaş edinmek için temel yurt dışından kalem sarsak elde etmek olsa da, J yıllar içinde ileri teknolojiye sahiptir ve internette saniyeler içinde yabancı bir kişi ile iletişim kurabilir. Sadece dilinizi geliştirmek için uygun insanlarla eşleşen web siteleri bile var! Kalıcı bir arkadaş bulmak

Bir önceki yazımız olan @www | İnternet Sitesi Açmak. başlıklı makalemizde alanadı, hobi ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ